Genç Yazarlar Atölyesi / Young Writers Atelier

JSM Genç Yazarlar Gorsel 01JSM Genç Yazarlar Gorsel 02

    Yazmak bir tutkudur…. Dünya üzerinde birçok insan hikaye, roman veya bilimsel yazı yazmayı ve kendine ait kitap yayınlamayı hayal eder…
İyi yazarların ortak özellikleri parlak bir zekanın yanında yaratıcı düşünce, hayalgücü, bütünü görebilme, merak, araştırmacılık, kurgu ve organizasyon yetenekleridir.
JAPON SANAT MERKEZİ şimdi, bu yetenek ve teknikleri genç yazar adaylarına kazandırarak geleceğin güçlü yazarlarını yetiştirmek amacıyla, FORUM TAURI Yayınları işbirliği ve tarihçi – yazar Dr. Erdal Küçükyalçın yönetmenliğinde “Genç Yazarlar Atölyesi” ni başlatıyor…Atölyenin hedefi genç ve yetenekli yazar adaylarına gerekli altyapının kazandırılması ve atölye çalışmalarının sonunda genç yazarların hikayelerinden oluşan bir kitap yayınlanarak  yazarlık kariyerlerine iyi bir başlangıç yapmalarının sağlanması.  Atölye katılımcılarının yeteneklerinin uluslararası çapta kabul görmesine yönelik olarak seçilecek hikayelerin çevirileri yapılarak kitap 2016 sonbaharında, İngilizce olarak yayınlanacak ve dünyanın belli başlı tüm üniversite ve kütüphanelerine dağıtılacaktır. 

JAPON SANAT MERKEZİ – FORUM TAURI PRESS
Süre: Altı ay (Ctesi 15:00-17:00, haftada iki saat)
Başlangıç: 5 Aralık 2015 (Ctesi)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s